Izlaist navigāciju

Pelējuma pārbaude un apturēšana

Sistēmas risinājumi iekštelpām

Parādoties pelējuma sēnītēm, rodas ne tikai nepatīkams skats, bet arī iedzīvotāju veselības apdraudējums. Pelējuma sēnītes iekštelpās var izraisīt noturīgas alerģiskas reakcijas:

  • klepu,
  • iesnas,
  • nogurumu,
  • galvassāpes,
  • ādas izsitumus vai
  • iekaisumus mutes un rīkles dobumā.

Iespējamo simptomu saraksts ir garš. Lai šeit līdzētu, vispirms ir obligāti nepieciešams apkarot pelējuma cēloņus – parasti tas ir paaugstināts gaisa mitrums telpā kombinācijā ar vides temperatūru un uzturvielu klātesamību. Ja nevar konstatēt būvtehniskus trūkumus, kā, piem., siltuma tiltus, nepietiekami izolētus jumtus vai plaisas sienās, tad bieži pelējuma rašanās iemesls ir telpu nepietiekama, nepareiza vēdināšana. Ja pelējuma rašanās cēlonis ir noskaidrots, tad nekavējoties ir jāuzsāk remonts.

Pēc bojājumu veida noteikšanas ir jāizvēlas pareizie materiāli, kuri ir speciāli radīti šāda veida problēmu risināšanai. Šajā vietnē, kā arī brošūrā „Apturēt plankumus un pelējumus!” („Stopp für Flecken und Schimmel”) Jūs iegūsiet informāciju par piemērotiem un praksē vislabāk pierādītajiem produktiem un sistēmu risinājumiem.


Krāsas ar piedevu pret pelējumu

Indeko-W

Efektīvā. Matēta sintētisko sveķu krāsa iekštelpām augstvērtīga remonta krāsojuma uzklāšanai uz puves skartām vai puves apdraudētām virsmām.

uz produktu

Fungitex-W

Izturīgā. Speciāla, samtaini matēta lateksa krāsa ar fungicīdu un baktericīdu ilgtermiņa iedarbību.


uz produktu

Malerit-W

Jutīgā. Matēta krāsa iekštelpām bez šķīdinātājiem augstvērtīga remonta krāsojuma uzklāšanai uz puves skartām vai puves apdraudētām virsmām.

 


Sagatavošana un gruntēšana

Capatox

Pret aļģēm un sēnītēm. Ūdeņains mikrobiocīdu šķīdums iepriekšējai aļģu un sēnīšu izplatības apkarošanai.


uz produktu

FungiGrund

Sēnīšu un aļģu skartu vai apdraudētu uzsūcošu virsmu iepriekšējai apstrādei un gruntēšanai.