To the issue selection

Toņu tendences 2022


Dzērve

Īpašais līdzsvars

Gada simbols ir dzērve, kā mūsu vēlmju un līdzsvara personifikācija, kas mums tagad ir ļoti nepieciešama. Viņa majestātiski soļo ar savām garajām kājām un ļoti skaisti dejo. Dzērvesi izmanto savus elegantos lokus un lēcienus, kā arī dažreiz mežonīgās un smieklīgās kustības, lai sazinātos ar savām ģimenēm. Debesīs tie izskatās eleganti un brīvi: novērot dzērvju lidojumu ir izsmalcināts prieks. Izturīgi un neatlaidīgi, tie var bez apstājas lidot līdz 2000 kilometriem, lai sasniegtu savas ziemošanas vietas dienvidos!

 

Tanī pašā laikā dzērve simbolizē veiksmi. Jau senajā Ēģiptē, grieķu mitoloģijā un krievu pasakās dzērve tika uzskatīta par laimes simbolu. Āzijā uzskata, ka tai piemīt modrība un gudrība, Japānā dzērve nozīmē ilgu mūžu un veselību. Japāņu tautas paraža vēsta, ka tam, kurš saloka tūkstoš dzērvju origami, tiks piepildītas vēlēšanās. Salocītas papīra dzērves joprojām tiek dāvinātas Tālo Austrumu kultūrās.

 

 

Šis graciozais putns ir laimes un veselības simbols, un viņas cienīgā stāja mūs valdzina tikpat ļoti kā viņas spontānā deja. Vērojot to, jūtam īpašu līdzsvaru, kas atrodams arī šogad aktuālajos krāsu toņos: pamanāms, bet neuzbāzīgs. Izturīgs un reizē filigrāns. Neatkarīgs un starpnieks.

 

Dabas fotogrāfs Dieter Damschen jau daudzus gadus Vācijā fotografē dzērves. Pateicamies viņam par brīnišķām fotogrāfijām, kas atklāj mūsu tendenču simbola dabu.