Vēstures un arhitektūras pieminekļu restaurācija - Caparol: Caparol Izlaist navigāciju

Vēstures un arhitektūras pieminekļu restaurācija

Sistēmas risinājumi vēsturisko ēku atjaunošanai

Arhitektūras pieminekļu restaurācija un saglabāšana ir darbības joma, kas iesaistītajiem plānotājiem un nozares speciālistiem izvirza īpaši augstas prasības. Atkarībā no arhitektūras pieminekļa saglabāšanai izvirzītā uzdevuma un konkrētajiem bojājumiem jāizvēlas piemērotas tehnoloģijas un materiāli. Šim nolūkam Caparol kompetentie konsultanti piedāvā savus padomus un palīdzību.

Gadsimtiem ilgi plaisas koka konstrukcijās ar siju sistēmu tika aizblīvētas – pareiza, taču arī ļoti dārga metode. Laika taupīšanai mazākas ūdens caurlaidīgas plaisas, kuru platums ir līdz 10 mm, bieži piepildīja ar silikona vai akrila blīvējošo materiālu vai pat celtniecības putām un javu. Taču tā nebija laba alternatīva, jo šīs „plombas” pēc dažiem gadiem izkrita.

Optimālais risinājums šādu plaisu aizvēršanai tika rasts 2008. gadā ar Sanopas koka plaisu pastu no Histolith. To ražo no atjaunojamiem resursiem, pastas sastāvā ir linsēklu eļļa – līdz pat šodienai tas ir unikāls produkts tirgū. 

Tagad tam pieejams ideāls papildinājums: Histolith kaļķa plaisu piepildīšanas materiāls. Lieliski piemērots, lai atbilstoši seno ēku prasībām piepildītu plaisas fasādes apmetumā vai platas plaisas starp mūrējumu un koka konstrukcijām siju sistēmā. To izgatavo no kaļķa un arī tāpat no atjaunojamiem resursiem. 

Histolith produktu programma tiek nepārtraukti uzlabota, lai aizsargātu mūsu kultūras mantojumu.